RS Real Estate sp. z o.o.-cookie
Strona internetowa stostuje pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o naszej polityce prywatności.
Pokaż listę

Wpływ budowy metra na ceny nieruchomości na Bemowie

Od 2016 roku realizowana jest rozbudowa centralnego odcinka II linii metra w kierunku Bemowa i Targówka. Na terenie Bemowa planowana jest budowa trzech stacji; pierwsza ma powstać przy Urzędzie Dzielnicy Bemowo. To właśnie  tu przecinają się kluczowe ulice naszej dzielnicy: Powstańców Śląskich i Górczewska. Skrzyżowanie to jest ważnym punktem komunikacyjnym i dogodnym punktem przesiadkowym. Zatrzymują się tu trzy linie tramwajowe i dziewięć autobusowych, dzięki czemu komunikacyjnie jest to bardzo dobre miejsce.
Kolejna stacja ma powstać na skrzyżowaniu Górczewskiej i Lazurowej, gdzie znajduje się pętla autobusowo-tramwajowa, kilkadziesiąt nowych bloków oraz ogromny kompleks mieszkaniowy „osiedle Górczewska”. Otwarcie tej stacji skróci dojazd do Centrum o połowę. O POŁOWĘ!
Następna stacja zostanie ulokowana na Chrzanowie, gdzie obecnie dominują tereny uprawne, choć już widać, że zaczęło powstawać zupełnie nowe osiedle mieszkaniowe.

Ostatnią stacją będą Mory, czyli dworzec połączony ze Stacją Techniczno – Postojową w rejonie ulic Połczyńskiej i Sochaczewskiej.Wpływ budowy na ceny nieruchomości w dzielnicy Bemowo


Na pewno spotkali
ście się z klasycznym wyróżnikiem w ogłoszeniach "tylko 100m, 200m, 300m od stacji metra" (która jak wiemy jeszcze nie istnieje). Ludzie chętnie wyróżniaja swoje mieszkania zaletami, których jeszcze nie ma, choć mają się pojawić w przyszłości. No dobrze, ale jaki to ma wpływ na tak ważną cenę mieszkań? Póki cowzrost cen mieszkań jest wyraźnie zauważalny i wynosi około 10-20% na metrze kwadratowym. Pamiętajmy jednak, że Metra jeszcze nie ma a ceny już uwzględniają jego powstanie.


Bemowo rozwija się dynamicznie, cały czas powstają nowe miejsca do zamieszkania w naszej dzielnicy. Pozostaje nam jedynie czekać i obserwować rozwój wydarzeń czy też warto już teraz rozważyć zainwestowanie w nieruchomość dla siebie?


Pozdrawiam

Artur Iwanowski


Pokaż listę