Michał Sosnowski

RS Real Estate

Telefon:

516987625

Dlaczego spośród 6000 warszawskich pośredników powinieneś/powinnaś wybrać akurat mnie?

- od 12 lat jestem w branży i utrzymuję się tylko i wyłącznie z prowizji. Gdybym nie dostarczał Klientom tego czego chcą bym już dawno musiał zmienić zawód
- przeprowadziłem z sukcesem ponad 160 transakcji w ciągu tego okresu. Po takim okresie nie jest mnie w stanie już nic zaskoczyć w procesie. Po prostu wiem co się zaraz wydarzy:
„W obu transakcjach zaprezentował pełen profesjonalizm, przewidując wszystkie potrzebne formalności i sprawy z odpowiednim wyprzedzeniem”
- realizuję zlecenia w widełkach czasowych od 1 tygodnia do 4 m-cy, w zależności od zlecenia
- rozumiem czego dokładnie oczekujesz z mojej strony. Cały proces usprawnię na tyle, że będzie to jak najmniej angażował Twój czas i wysiłek:
szybko znalazł mieszkanie, które mi bardzo odpowiada - bez zbędnego jeżdżenia po całym mieście i oglądania dziesiątek nieruchomości”

Jestem po prostu skuteczny w osiąganiu Twoich celów:
„profesjonalnie poprowadził proces sprzedaży, zaczynając od marketingu, komunikacji z klientem, negocjacji, spraw notarialnych i finalnie przekazania lokalu nowemu właścicielowi”
„Sprzedaż naszego mieszkania przeszła bez zarzutu i komplikacji. Zostaliśmy przeprowadzeni przez ten proces w miłej i profesjonalnej atmosferze zarazem”

Skoro już wiesz czego możesz ode mnie oczekiwać to teraz czas na kolejny krok:

Jak wygląda decyzja o współpracy?

- umawiamy się na spotkanie na żywo/połącznie video, żeby porozmawiać o tym czego ode mnie oczekujesz. Spotkanie nie zobowiązuje/nie jest równoznaczne z zatrudnieniem mnie.
- jeżeli znajdziemy wspólny grunt przechodzimy dalej w procesie i podpisujemy umowę.

UWAGA:
- pracuję za wynagrodzenie 3% netto* od ceny transakcyjnej.
* 2-gie i kolejne (jak już się znamy biznesowo) to 2,5%.
- nie ma potrzeby pracowania z innymi agentami lub samodzielnie. Skoro mnie zatrudniasz, to gramy do jednej bramki i w otwarte karty między nami.
- W 100% reprezentuję Ciebie i dbam o Twoje interesy, bo zasada, że pośrednik reprezentuje tego, kto płaci pośrednikowi, wciąż obowiązuje. Uważam, że pośrednik, który pobiera wynagrodzenia od dwóch stron transakcji, reprezentuje przede wszystkim siebie i swój interes. W naszej relacji Ty mi płacisz za sukces, a ja jestem wyłącznie po Twojej stronie.
Zaczynam pracę po podpisaniu umowy pośrednictwa, przed podpisem rozmawiamy hipotetycznie.

Załóżmy na ten moment, że poszliśmy dalej w procesie i zdecydowałeś/-aś się mnie zatrudnić.

Jak będzie wyglądała nasza współpraca? To, co podkreślają obsłużeni w przeszłości Klienci, to fakt, że po zatrudnieniu mnie zyskujesz zaangażowanego agenta, który „żyje i oddycha” Twoim zleceniem.
W zależności czy kupujemy czy sprzedajemy mieszkanie przejdź do odpowiedniego nagłówka.

Jak wygląda modelowa współpraca jeżeli SZUKASZ nieruchomości?

- spotkanie na żywo/połączenie video, rozeznanie w sytuacji, dyskusja o celu zakupu, budżecie, harmonogramie, decyzyjności, dostępności do spotkań na żywo - potrzebuję rozumieć sytuację, żebym był skuteczny
- podpisanie umowy pośrednictwa regulującej współpracę
- realizacja zlecenia w widełkach czasowych od 1 tygodnia do 4 m-cy, w zależności od poziomu trudności zlecenia
- window szoping - wspólna analiza wybranych przeze mnie propozycji (niekiedy Klienci ufają mi na tyle, że wybierają pójście w ciemno)
- wybór nieruchomości oraz terminu do obejrzenia i oceny nieruchomości (zazwyczaj 3-4 na raz, choć czasem idę z Klientami na "strzał" - 1 nieruchomość, dla której w mojej ocenie warto się spotkać)
- wspólna krytyczna analiza obejrzanych nieruchomości - skreślanie/decyzja o złożeniu oferty zakupu (oczywiście jest jakiś ustalony czas, ponieważ Klienci mają różne modele podejmowania decyzji, również na obecnie bardzo dynamicznym rynku różne są sytuacje)
- przy braku decyzji o zakupie po obejrzeniu 4-7 mieszkań ( bywa i tak, choć stosunkowo rzadko) powrót do początku procesu, bo najwyraźniej gdzieś się rozmijamy
- w przypadku decyzji o zakupie negocjacje warunków transakcji (wiadomo, że reprezentuję stronę, która mi płaci, czyli Ciebie)
- polecenie notariusza, kontrola kompletności i aktualności dokumentów niezbędnych do przeniesienia własności
- wydanie lokalu, spisanie liczników do protokołów
- instruktaż dalszego postępowania
- telefoniczna opieka posprzedażowa - jestem 13 lat na rynku, mam 1 twarz i odbieram telefony

W skrócie: wynajmujesz doświadczonego fachowca, zaangażowanego w Twój problem, ograniczasz chaos i zaprowadzasz porządek w całym procesie pełnym emocji.

Jak wygląda modelowa współpraca jeżeli SPRZEDAJESZ nieruchomość?

- spotkanie 1 - orientacja w sytuacji, wstępny plan działania, omówienie warunków potencjalnej współpracy; w przypadku dalszego zainteresowania szczegółowe rozeznanie o aktualnej konkurencji dla wystawianej nieruchomości
- spotkanie 2 - świadome podpisanie umowy pośrednictwa, wydanie kluczy, jeżeli nieruchomość jest niezamieszkana/spisanie harmonogramu działań - Home Staging, sesja foto i wideo (w tym dron, film na yt, rolki na fb - wszystko w zależności od potrzeb i oceny sytuacji)
- marketing (w tym wyróżnienia i podbicia na portalach, jeżeli są potrzebne), obsługa zainteresowania, praca z agentami i ich klientami z systemu MLS (system współpracy między agentami – ok 1/3 moich transakcji jest we współpracy z innym agentem)
- negocjacje warunków sprzedaży z wybranym kupującym - umowa notarialna (przedwstępna, jeżeli jest potrzebna do kredytu)
- ewentualna 2. umowa notarialna - wydanie lokalu, spisanie protokołu przekazania lokalu

W skrócie: zatrudniasz doświadczonego fachowca, zaangażowanego w Twój proces, bezpiecznie przechodzisz przez sprzedaż i masz klarowny harmonogram kiedy co może się wydarzyć.


Prywatnie ...
... mąż, ojciec kochanej trójki, podróżnik, żeglarz, zbieracz przygód i ciut nie wariat. Fan polskiego rapu, muzyki klasycznej, poezji śpiewanej i psychodelii. Mawia, że "albo grubo, albo wcale". Układa puzzle i sporo saunuje. Antyfan cukru, co nie spożywa alkoholu.


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.